Ian Taylor - lektor kurzů AMERICAN KITCHEN 

Ian je nadšený kuchař, učitel angličtiny, táta dvouletého syna, kluk, který se zamiloval do Česka tak moc, že už tady zůstal.

Narodil se a dětství prožil nedaleko Bostonu ve státě Massachusetts. Každé léto trávil v prostředí plážové komunity na Cape Cod, roky zde pracoval v obchodě s rybami a v rybí restauraci. Získal tak neocenitelné zkušenosti nejen v přípravě rybích specialit a plodů moře, ale také přehled o kvalitním jídle všeobecně. Od té doby už jej pánvičky, vařečky a hrnce prostě nepustily. Specializuje se  hlavně na typická oblíbená americká jídla, která samozřejmě silně ovlivnila italská, mexická a asijská kuchyně.

V roce 2005 přijel do Prahy s původním záměrem strávit zde pár měsíců, naučit se základům češtiny a jet zase domů. Všechno se ale vyvinulo jinak, v roce 2007 se přestěhoval z Prahy do Brna a v Brně definitivně zakotvil. Angličtinu už učí téměř 10 let, dospělé v individuálních kurzech a děti v anglické mateřské škole. Před 2 lety Ian založil tzv. „small cooking in English class“. Posunul tak klasickou anglickou konverzaci z tradičního prostředí školní třídy do neformálního prostředí kuchyně.  Jeho kurz měl u studentů v jazykové škole velký ohlas a proto se Ian rozhodl dát kurzům vaření v angličtině profesionální podobu. Spojil svou profesi učitele angličtiny se svým velkým hobby, láskou k vaření a vytvořil tak originální kurz vaření v angličtině. Ano, projekt AMERICAN KITCHEN je na světě.

Pokud chcete vidět Iana v akci, mrkněte na toto video. Ian připravuje pravé americké lívance, „pancakes“, v Dobrém ránu v ČT (pusťe si vstupy s názvem Pancakes, jsou celkem 4): Dobré ráno na ČT

IAN TAYLOR HOSTEM V SAMA DOMA // 1.4.2016

Co vařil Ian pro televizní divačky? Typické americké jídlo inspirované italskou kuchyní:
bruschetta with eggplant and goat cheese as an appetiser
veal parmigian - recept